Jesteś tutaj: Oferta Kruszywa

Kruszywa

Zastosowanie kruszyw
W produkcji betonów podobnie jak przy wytwarzaniu asfaltu głównym kryterium wyboru jest wytrzymałość, zatem granit i bazalt jest wykorzystywany do otrzymywania betonu o wysokiej wytrzymałości na przeciążenia, natomiast wapień i dolomit stosuje się w przypadku betonów, które nadal charakteryzują się dużą wytrzymałością na ciężar, jednak ich odporność może być nieco mniejsza. Kolejnym rodzajem betonu, który jest wytwarzany z kruszyw o bardzo dużej wytrzymałości są osłony betonowe wytwarzane z barytu, limonitu, getytu, hematytu.

W przemyśle budowlanym dobór odpowiedniego kruszywa jest kluczowy, ponieważ skały charakteryzują się różnym stopniem wytrzymałości, sprężystości, a to ma duże znaczenie w późniejszym użytkowaniu i funkcjonalności obiektów powstałych z kruszyw.

W ogrodnictwie zarówno profesjonalnym jak i w małych przydomowych ogródkach kryterium wyboru kruszywa najczęściej opiera się guście i kieszeni właścicieli, ponieważ nie muszą one spełniać żadnych funkcji poza ozdobną, nikt się nie zastanawia nad ich twardością, sprężystością i wytrzymałością. Zatem pod uwagę brany jest głównie kolor i grubość ziaren. Im grubsze, tym cena jest wyższa.

Doskonałym sposobem na wykorzystanie kruszywa na podwórkach jest wyłożenie nimi np.: podjazdu i ścieżek ogrodowych, co stanowi doskonała meliorację, na powierzchni kruszywa nie zbiera się woda, nie tworzy błoto, nawet po obfitych opadach całe woda przenika przez kruszywo i wsiąka w glebę.

Opis Frakcja [mm]
Piasek 0 - 4
Mieszanka 0 – 31,5
Mieszanka 0 – 63
Tłuczeń 31,5 – 63
Tłuczeń 31,5 – 50

Szeroka oferta

Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą produktów z granitu.